Katie Scott a její ilustrace v knize Botanicum

Před nedávnem jsem si udělala velkou radost a koupila si knihu Botanicum s ilustracemi od Katie Scott!

Již dlouhou dobu sleduju tuto ilustrátorku z Londýna, která mixuje fantazii s vědou a vytváří tak svůj vlastní svět.

 Tato mladá žena ovlivnila stovky ne-li tisíce současných ilustrátorů po celém světě. Její ilustrace upoutaly pozornost dokonce i slavné módní designéry, interiérové designéry, tatoo umělce, hudebníky a filmaře, ( spolupracovala s velkými značkami jako Nike, H&M, Converse).


Katie pracuje ve studiu plném rostlin a knih na severu Londýna, které spolusdílí se svým přítelem a skupinou přátel.

První skicu většinou kreslí tužkou na papír, aby dosáhla nejvíc přirozené linky objektu a poté ve photoshopu dokresluje malé detaily a tam také dodává akvarelový vzhled a hraje si s barevností.

Je úžasné knihu pročítat a obdivovat nádherné ilustrace a dokonce i mé děti jsou z ní nadšené;otevírá se jim jiný svět, tak trochu fantaskní, kdy zblízka mohou vidět a pochopit třeba takový svět mechorostů!🧐

Kniha nám ukazuje různorodost rostlin; od prvních rostlin jako jsou mořské řasy, kapradiny, palmy, byliny, traviny, orchideje, bromélie, kaktusy, masožravé rostliny a další.

Dozvíme se jak a kde tyto rostliny žijí, ale také jak se třeba adaptují v odlišném prostředí nebo jiné zvláštní vlastnosti.

Ilustrace od Katie nejsou přesné a prefektní po botanické stránce, najde se zde spoustu surrealismu a psychedelie, a to dělá tyto reprodukce o to více atraktivní.

Formy, detaily, barvy všech druhů rostlin ztvárněné od této umělkyně jsou pro mně daším impulzem ke studiu přírody, jejích tvarů a krás a mohou být motivací pro každého z vás k  ztvárňení rostlinných motivů, jak v malbě či v moderní výšivce, kresbě nebo třeba ilustraci. Anebo si jen tak listovat a kochat se pro radost…😉🌱

Autor: Pavlína Konvičná

Jsem univerzitní malířka a již 10 let žiji na tropickém ostrově uprostřed oceánu. Nyní jsem expertka na moderní tropickou výšivku. Pomáhám lidem najít svou kreativitu, inspiruji,motivuji je k vlastní tvorbě. Učím techniku, ztvárnění vize,ukazuji jednoduché postupy,jak si vytvořit své originální umělecké dílo ve formě Moderní výšivky. můj příběh si přečtěte zde >>

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *